Přístup, správa a management cloudového serveru

Virtuální server bežící v cloudu pro vás připravíme v čisté ve formě čisté instalace systému, který si zvolíte. V případě zájmu, zařídíme veškerá nastavení, která v systému budete potřebovat. K serveru dostanete přístup administrátora a přistupovat k němu můžete například prostřednictvím klienta pro vzdálenou plochu (Windows) nebo přes SSH. Pro SSH připojení k serveru lze použít například volně šiřitelný program PuTTy.

V případech, kdy si chcete server nainstalovat sami, server havaroval, je přetížený, nebo má problém s botováním a v dalších případech, kdy ssh spojení na server nefunguje, můžete pro přístup k serveru použít VNC připojení.

Správa cloud serveru

Správa virtuálního serveru je plně ve Vašich rukou stejně jako by se jednalo o fyzický server. Při spuštění serveru si můžete zvolit z několika námi předpřipravených linuxových systémů, obsahujících čistou instalaci vybrané distribuce, kterou případně můžeme doplnit o instalaci služeb a aplikací dle vašeho přání. Ke správnému chodu aplikací a služeb na cloudovém serveru potřeba určité znalosti správy serverů.

V případě Vašeho zájmu Vám po domluvě můžeme k pronajatému virtuálnímu serveru poskytnout i tuto službu prostřednictvým našich zkušených administrátorů.

RealVNC pro přístup k VPS

RealVNC virtuální server management

VNC vám umožní spravovat server podobně, jako byste k němu měli fyzický přístup (včetně možnosti konfigurace BIOSu). K přístupu na server tímto způsobem budete potřebovat VNC klienta, ten se připojí k VNC serveru, jenž je nainstalovaný na našem serveru.

Jako standard se dnes používá software pod vlajkou RealVNC. Nezávisle na RealVNC pak vznikly další implementace jako například UltraVNC nebo TightVNC. Základní verze VNC jsou zdarma, nejpokročilejší verze jako například RealVNC Enterprise jsou placené.

TightVNC www.tightvnc.com

RealVNC www.realvnc.com

UltraVNC www.uvnc.com

Pro připojení přes VNC budete potřebovat adresu serveru, port a heslo. Vše najdete v registračním emailu.