Administrace OwnCloud

Administraci OwnCloud aplikací se provádí pomocí administrátorského účtu (přihlašovací údaje od nás dostanete automaticky po instalaci ještě před prvním spuštěním serveru). Veškerá konfigurace je velice jednoduchá a provádí pomocí webového rozhraní.

Administrace OwnCloud 1

Po přihlášení máte v levém dolním rohu možnost vstoupit do nastavení, kde mlžete spravovat uživatele, zapínat a vypínat doplňkové aplikace či rozšíření nebo nastavovat základní pravidla pro váš OwnCloud.

Administrace OwnCloud 2

Pod položkou uživatelé můžete přidávat nové uživatelské účty, přidělovat jim kvóty na diskový prostor a rozdělovat je do skupin. Uživatelé ve stejné skupině uvidí přihlašovací jména všech ostatních uživatelů v dané skupině a budou moci mezi sebou jednoduše sdílet vybrané soubory, kontakty či kalendář.

Administrace OwnCloud 3

V menu Aplikace naleznete správu instalovatelných zásuvných modulů. K dispozici máte seznam zhruba 30 předinstalovaných doplňků, které můžete jedním kliknutím zapnout nebo vypnout. Přímo z tohoto webvého rozhraní můžete instalovat také další doplňky, které si například stáhnete z internetu.

Administrace OwnCloud 4

Pod tlačítkem Admin naleznete obecné nastavení vaší instalace OwnCloudu. Zde můžete nastavovat limity velikosti souborů, exportovat/importovat nastavení a uživatele nebo upravit nastavení šifrování.