FAQ pro virtualizaci

Co mohu migrací na virtuální servery získat?

Pokud provozujete několik fyzických server, můžete je migrací na virtuální servery konsolidovat na jednom či dvou fyzických strojích, čímž snížíte náklady na provoz, zjednodušíte jejich správu a lépe využijete výkon Vašich serverových strojů. Díky snadnějšímu zálohování a rychlé obnově dat můžete zkrátit dobu výpadku při problému nebo můžete za pomoci virtualizace vytvořit robusní failover řešení.

Co budu k přechodu na virtuální servery potřebovat?

Kontaktujte nás s konkrétními požadavky a my Vám poradíme a připravíme řešení na míru. Pomůžeme Vám s výběrem hardware, případně s instalací na Vašich stávajících strojích. Zajistíme migraci existujících serverů na servery virtuální a zaškolíme Vaše techniky do správy zvolené vizualizační technologie.

Jaký virtualizační software mám použít?

Výborné zkušenosti máme s KVM a s VMWarem . Na základě Vašich představ a požadavků Vám rádi navrhneme a doporučíme řešení přímo pro Vás, které bude brát v úvahu odlišnosti jednotlivých implementací virtualizačního software.

Kde se mohu o vizualizaci dozvědět více podrobností?

Rádi pro Vás i Vaše administrátory uspořádáme školení, kde Vám podrobně představíme virtualizační technologie, ukážeme jejich výhody a zodpovíme Vaše dotazy. Sami se pak budete moci rozhodnout, zda pro Vás bude tato technologie zajímavá.

Co je KVM technologie, nikdy jsem o ní neslyšel?

KVM (Kernel-based Virtual Machine) je virtualizační technologie obsažená přímo v Linuxovém jádře. Jedná se o takzvanou „nativní virtualizaci“, které je oproti para virtualizaci (Xen) obecně výkonnější a hostované virtuální servery jsou nezávislé na hostitelském operačním systému. KVM je Open Source software pod licencí GNU, diky které je a navždy zůstane zdarma. Největší vývojář KVM je firma Red Hat. V současnoti patří KVM k nejrychleji se rozvíjejícímu Open Source virtualizačnímu řešení, je na něm založen například výpočetní cloud Amazon EC2 nebo projet Smart Planet od IBM.