FAQ ke Cloud serverům

Jaké operační systémy jsou podporovány?

Podpora operačních systémů je velice široká, díky KVM virtualizaci lze v az-cloudu provozovat například: Linux, MS Windows, BSD nebo Solaris. Kompletní přehled podporovaných OS lze nalézt zde: http://www.linux-kvm.org/page/Guest_Support_Status

Jak je to s výkonem?

Standardně dostane váš server umístěný v cloudu vyhrazenou operační paměť, vyhrazené místo na disku a vyhrazené pásmo pro čtení/zápis z disků. Sdílení jsou pouze procesorová jádra, která ale na požádání pro vás můžeme vyhradit také. Procesory, na kterých běží servery v cloudu jsou Intel Xeon E3-1230, paměťově náročné konfigurace pak na AMD 6128 HE nebo  Intel Xeon E5620, tedy procesory s frekvencí 2.0 GHz až 3.2 GHz na každé jádro.

Mohu u svého cloud serveru navýšit výkon, ram nebo kapacitu disku?

Ano, změna konfigurace je zdarma, podle potřeby můžete kdykoliv navýšit výkon nebo naopak zvolit levnější konfiguraci.

Potřebuji speciální konfiguraci, např. dvě síťové karty, dva pevné disky,…. Můžete mi takovou konfiguraci připravit?

Napište nám vaše požadavky, a pokud to bude v našich silách, rádi vám je splníme.

Můžete mi zajistit monitoring serveru?

Ano, pokud chcete, můžeme vám dostupnost serveru monitorovat ( ping na server ) a v případě nedostupnosti serveru zaslat email, sms. U serverů ve variantě STANDARD nebo vyšší můžeme na vaši žádost monitorovat i vytížení CPU, disků, RAM,.... K výsledkům měření budete mít přístup přes webové rozhraní.

Mohu dostat ke své cloudovému serveru další IP adresu?

Ano. Přidělení IPv6 je zdarma. Cena IPv4 můžete zjistit v ceníku.

Je můj cloudový server pravidelně zálohován?

Servery v az-cloudu jsou postaveny na infrastruktuře s vysokou dostupností. U některých balíčků, jak uvádíme v ceníku, je navíc zdarma zálohování, což znamená, že každou hodinu automaticky synchronizujeme vaše data s umístěním na záložním diskovém poli.

Jak se k zakoupenému serveru připojím?

Po zakoupení virtuálního serveru v cloudu od nás automaticky dostanete přihlašovací údaje k VNC, pomocí kterého se k serveru přihlásíte. Budete potřebovat pouze aplikaci VNC klienta, díky které pak můžete server ovládat stejně, jako byste ovládali fyzický server s připojenou klávesnicí, monitorem a myší.