FAQ k virtuálním serverům

Mohu si VPS nainstalovat sám a které operační systémy jsou podporovány?

Ano, VPS si můžete instalovat sám. Díky KVM virtualizaci lze na VPS provozovat široké spektrum OS, jmenovitě: Linux, MS Windows, BSD, Solaris. Kompletní přehled podporovaných OS lze nalézt zde: http://www.linux-kvm.org/page/Guest_Support_Status

Jak je to s výkonem VPS?

Operační paměť RAM není sdílena mezi jednotlivými VPS, ale jádra CPU sdílena jsou. Procesory, na kterých běží VPS jsou AMD 6128 HE nebo Intel Xeon E5620, frekvence CPU je tedy 2.0 respektive 2.4 GHz.

Omezujete nějakým způsobem výkon VPS?

Ne. Pokud uvidíme, že váš virtuální server po delší dobu vytěžuje CPU na 100 %, zašleme vám informační email. Jelikož se mohlo stát, že se ve vaší VPS zasekl nějaký proces a zbytečně vytěžuje CPU.

Proč chcete první platbu před zřízením VPS?

Je to ochrana před zneužitím VPS k hackingu, rozesílání spamu a provozování dalších nezákonných aktivit.

Mohu u svého VPS navýšit výkon, ram nebo kapacitu disku?

Ano, stačí nás kontaktovat přes webový formulář,nebo email. Obratem vás budeme informovat, zda je takový upgrade možný.

Proč se mě při registraci VPS ptáte na aplikace provozované na serveru?

Z důvodu umístění vašeho VPS na vhodný server. Snažíme se VPS rozmístit mezi servery tak, aby rovnoměrně zatěžovaly cpu, disky.

Potřebuji speciální konfiguraci VPS, např. dvě síťové karty, dva pevné disky,…. Můžete mi takovou konfiguraci VPS připravit?

Napište nám vaše požadavky, a pokud to bude v našich silách, rádi vám je splníme.

Můžete mi zajistit monitoring serveru?

Ano, pokud chcete, můžeme vám dostupnost serveru monitorovat ( ping na server ) a v případě nedostupnosti serveru zaslat email, sms. U serverů, které mají 3 a více modulů, můžeme na vaši žádost monitorovat i vytížení CPU, disků, RAM,... ( možná dáme odkaz na samostnou stranku ). K výsledkům měření budete mít přístup přes webové rozhraní.

Mohu dostat ke své VPS další IP adresu?

Ano. Přidělení IPv6 je zdarma. Cena IPv4 můžete zjistit v ceníku nebo v kontaktech.

Je můj VPS pravidelně zálohován?

Ano, zdarma v ceně služby provádíme pravidlené týdenní zálohy celého virtuálního disku. Uchovávámě vždy dvě nejnovější zálohy. Obnovení dat ze zálohy (připojení zálohy k Vašemu serveru jako další disk) provádíme na základě Vašeho požadavku a tento úkon je zpoplatněn dle aktuálního ceníku.
Velmi však doporučujeme, aby si každý zákazník zálohoval svá data sám a předcházel tak ztrátám při nechtěném smazání či jejich poškození.

Jak se k zakoupenému VPS připojím?

Po zakoupení VPS od nás automaticky dostanete přihlašovací údaje k VNC, pomocí kterého se k serveru přihlásíte. Budete potřebovat pouze aplikaci VNC klienta, díky které pak můžete server ovládat stejně, jako byste ovládali fyzický server s připojenou klávesnicí, monitorem a myší.