FAQ OwnCloud

Mohu na virtuálním serveru s OwnCloudem instalovat a používat i jiné služby, například vlastní web, mail nebo herní server?

Ano, virtuální server je plně pod vaší kontrolou, dostanete k němu heslo administrátora a je jen na vás, jak server využijete. Od nás budete mít nainstalovaný systém spolu s aplikací OwnCloud, která bude nastavena a připravena pro okamžité používání.

Omezujete nějakým způsobem výkon virtuálního serveru s OwnCloudem?

Ne. Pokud ale uvidíme, že váš virtuální server vytěžuje dlouhodobě CPU na 100%, budeme vás kontaktovat (může to způsobovat například zaseknutý proces nebo vám pomůžeme navýšit výkon).

Mohu u svého OwnCloudu dodateční navýšit kapacitu disku?

Ano, stačí nás kontaktovat. Změna konfigurace je zdarma, nová kapacita se pouze promítne do vašeho měsíčního paušálu.

Jak je to se zálohováním, jsou má data zálohována?

Zdarma v ceně služby je automatická pravidelná záloha celého virtuálního disku, kterou provádíme jednou týdně. Uchováváme vždy jednu nejnovější zálohu. V případě služby Managed OwnCloud zálohujeme každý den a historii záloh držíme minimálně 14 dní.

Zapomněl jsem heslo do OwnCloudu, co mám dělat?

Pokud zapomenete heslo a máte zapnuté šifrování dat na disku, nedá se bohužel nic dělat a o svá data přijdete. V případě Managed OwnCloudu šifrování dat na disku zapínáme standardně vždy, ani my tedy žádným způsobem nemáme přístup k vašim datum. Pokud zapomenete heslo, nedají se data žádným způsobem zachránit.

Mohu dostat ke své cloudovému serveru další IP adresu?

Ano. Přidělení IPv6 je zdarma. Cena IPv4 můžete zjistit v ceníku.

Je můj cloudový server pravidelně zálohován?

Servery v az-cloudu jsou postaveny na infrastruktuře s vysokou dostupností. U některých balíčků, jak uvádíme v ceníku, je navíc zdarma zálohování, což znamená, že každou hodinu automaticky synchronizujeme vaše data s umístěním na záložním diskovém poli.

Jak se k zakoupenému serveru připojím?

Po zakoupení virtuálního serveru v cloudu od nás automaticky dostanete přihlašovací údaje k VNC, pomocí kterého se k serveru přihlásíte. Budete potřebovat pouze aplikaci VNC klienta, díky které pak můžete server ovládat stejně, jako byste ovládali fyzický server s připojenou klávesnicí, monitorem a myší.