FAQ k dedikovaným serverům

Za jak dlouho od obědnávky bude dedikovaný server připraven?

Záleží na konkrétní objednávce a zda máme potřebný hardware skladem. Nejpozději však do 5 pracovních dnů.

Je možné později upgradovat/měnit hardwarovou konfiguraci?

Ano, standardně provádíme navyšování operační paměti, přidání nových pevných disků, případně pokud je to možné i dalšího procesoru. Pro konkrétní požadavek úpravy hardwarové konfigurace prosímkontaktujte naše obchodní oiddělení.

Jaký operační systém mohu na severu provozovat a zajistíte jeho prvnotní instalaci?

Výběr operačního systému je pouze na Vás a není znaší strany nijak omezen. Prvotní čistou instalaci systému provádíme na požádání zdarma.

Mohu si operační systém naisntalovat sám přes IPMI modul?

Ano, v případě serverů s IPMI modulem, takzvanou dlouhou packou, Vám k němu poskytneme přístup, pomocí kterého lze instalaci operačního systému provést vzdáleně.

Je možné si k dedikovanému serveru objednat další služby?

Ano, k dedikovanému serveru si můžete objednat například správu operačního systému, instalaci a konfiguraci konkrétních aplikací (mail server, Apache, databázový server...), zálohování a další služby. S konkrétním požadavkem se prosím obraťte na naše obchodní oddělení.

Kdo je odpovědný za hardware dedikovaného serveru?

Za hardware pronajatého dedikovaného serveru odpovídáme my, jako provozovatelé. Hardware zůstává v našem vlastnictví a Vám ho poskytujeme do pronájmu. Veškeré hardwarové problémy řeší bezodkladně naši technici bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Jakým způsobem je server připojen k internetu?

Server bude připojen přímo do NIXu linkou minimálně 100 MB/s.