Přístup, správa a management virtuálního serveru

Virtuální server je připraven z předinstalovaného obrazu a dostanete k němu SSH přístup přímo do rootu. Pro SSH připojení k serveru lze použít například volně šiřitelný program PuTTy.

V případech, kdy si chcete server nainstalovat sami, server havaroval, je přetížený, nebo má problém s botováním a v dalších případech, kdy ssh spojení na server nefunguje, můžete pro přístup k serveru použít VNC připojení.

Správa virtuálního serveru

Správa virtuálního serveru je plně ve Vašich rukou stejně jako by se jednalo o fyzický server. Při instalaci si můžete zvolit z několika námi připravených a předinstalovaných linuxových systémů, které obsahují čistou instalaci zvolené distribuce, případně doplněné o instalaci některých vybraných služeb (LAMP, e-mail server). Ke správnému chodu aplikací a služeb na serveru jsou však potřeba určité znalosti správy linuxových serverů.

V případě Vašeho zájmu Vám po domluvě můžeme k pronajatému virtuálnímu serveru poskytnout i tuto službu prostřednictvým našich zkušených administrátorů.

RealVNC pro přístup k VPS

RealVNC virtuální server management

VNC vám umožní spravovat server podobně, jako byste k němu měli fyzický přístup (včetně možnosti konfigurace BIOSu). K přístupu na server tímto způsobem budete potřebovat VNC klienta, ten se připojí k VNC serveru, jenž je nainstalovaný na našem serveru.

Jako standard se dnes používá software pod vlajkou RealVNC. Nezávisle na RealVNC pak vznikly další implementace jako například UltraVNC nebo TightVNC. Základní verze VNC jsou zdarma, nejpokročilejší verze jako například RealVNC Enterprise jsou placené.

TightVNC www.tightvnc.com

RealVNC www.realvnc.com

UltraVNC www.uvnc.com

Pro připojení přes VNC budete potřebovat adresu serveru, port a heslo. Vše najdete v registračním emailu.